Dyskusja:Informacja

Z Polska Szkoła Cybernetyki
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Definicja informacji

Należy dodać definicję informacji wg Mazura. Mazur pisze o tym najobszerniej w "Jakościowej teorii informacji", a nie w "Cybernetyce i charakter".

Kossecki

Kossecki w "Metacybernetyce" nawiązuje do definicji Mazura, nie wprowadza własnych. Podaje ich wyjaśnienie oraz skrót.

Lissowski

Dlaczego akurat (za Wikipedią) Lissowski? Czy on zajmował się informacją i wyprowadzaniem definicji na ten temat? Swoją drogą jego wpis do encyklopedii ociera się o plagiat z Mazura - takich rzeczy nie chcemy tu promować (podobnie jak Wikipedii)

Cytaty z Wikipedii

Nie ma sensu przekopiowywać Wikipedii. Szczególnie zważywszy na jej jakość w zakresie zagadnień, o których tu piszemy.Dzień dobry. Jestem autorem pierwszych wersji hasła, odpowiadam na komentarze:

  • definicja informacji - "transformację poprzeczną komunikatów w torze sterowniczym.[1]. " to wierna treść definicji Mazura.
  • Kossecki - owszem racja, poprawione.
  • Lissowski - nie ma znaczenia, to akurat detal bowiem chodzi o uznane "main-streamowe" źródło, jakim jest Wielka Encyklopedia Powszechna! Przecież chcemy włączać cybernetykę w obszar zainteresowania nauki polskiej a nie tworzyć jakieś getto.
  • kopiowanie z Wikipedii ograniczam do absolutnego minimum! jednak trzeba mieć odnośniki inaczej wiki PSC będzie silosem informacyjnym.

--Filip Rembiałkowski (dyskusja) 12:04, 27 mar 2018 (UTC)